Terug College van burgemeester en schepenen

do 15/04/2021 - 12:30 Microsoft Teams Vergadering

Secretariaat

Secretariaat

Belastingen en invordering

Belastingen en invordering

BKO De Bengeltjes

BKO De Bengeltjes

  • De dienst BKO heeft de voorbije maanden cijfers en acties van voorgaande jaren geanalyseerd en lessen getrokken uit de noodgedwongen coronawerking. De uitkomst hiervan is een structureel behoeftedekkend aanbod van kinderopvang voor de zomervakantie, waarbij we de capaciteit spreiden zonder druk te zetten op de werking en zo onze infrastructuur optimaal benutten. 

Boekhouding

Boekhouding

Bouwen, milieu en wonen

Handhaving

Vergunningen en informatie

Wonen

Budget en aankoop

Budget en aankoop

HRM

HRM

ICT

ICT

Juridische zaken

Juridische zaken

  • De stad mocht een oproeping ontvangen voor een zitting van de Politierechtbank te Beringen. Aangezien de stad Beringen schade heeft geleden in deze zaak is het aangewezen zich burgerlijke partij te stellen teneinde de schade te verhalen op beklaagde. Aldus wordt er goedkeuring gevraagd om in rechte op te treden en wordt er verzocht mandaat te geven aan een personeelslid om de stad te vertegenwoordigen in rechte.

Managementteam

Managementteam

  • Via een organisatiebreed subsidieteam worden opportuniteiten voor subsidieprojecten onderzocht en dienst- en domeinoverschrijdend voorbereid. Het team werd opgericht naar aanleiding van de projectcalls ‘Vlaamse veerkracht’ (Vlaamse overheid) en SALKturbo (provincie Limburg) die beide beogen om de relance na de coronacrisis op gang te brengen. 

    SALKturbo lanceert een partnerplatform waar Limburgse actoren partners kunnen vinden om de meer dan 300 projectinspiraties, voortvloeiend uit het SALKturbo actieplan, te realiseren. Stad Beringen kan zich aanmelden als (lead) partner bij projecten die aansluiten bij het eigen meerjarenplan om zo onze ambities versterkt of versneld te realiseren. 

Mens

Mens

  • De site be-MINE is van strategisch belang voor stad Beringen en heeft naast een toeristisch-recreatieve bestemming ook een economische, sociale en woonfunctie. Stedelijke functies worden evenwichtig vervlochten binnen het toeristisch-recreatief project.  

    De site blijft in ontwikkeling en dit in verschillende snelheden maar we kunnen anno 2021 vaststellen dat het parkmanagement en dus het exploiteren van de site steeds meer aandacht krijgt. In voorliggende nota verhelderen we de aanpak voor parkmanagement verder vanuit een totaalvisie op be-MINE (bestaande uit 5 +1 werkvelden) en vanuit de regiefunctie die de stad Beringen wenst op te nemen. 

Patrimonium

Gebouwen

Gronden

Samenleven

Samenleven

  • De Vlaamse Regering maakt deze legislatuur budget vrij voor nieuwe opvangplaatsen met inkomenstarief voor kinderopvang baby's en peuters en wil hiermee vooral nieuwe plaatsen creëren in die gemeenten waar de nood het hoogst is. Stad Beringen komt in aanmerking voor 21 bijkomende opvangplaatsen.

    Het lokaal bestuur heeft als lokale regisseur een belangrijke inbreng bij de ontwikkeling van het lokaal kinderopvangaanbod. Het lokaal bestuur wordt uitgenodigd om een advies te formuleren rond deze uitbreidingsronde kinderopvang baby's en peuters. Een advies is een meerwaarde bij de beoordeling van de aanvraagdossiers en is mee bepalend wie de subsidies toegekend krijgt. 

    Er zijn vijf aanvraagdossiers voor het creëren van nieuwe kinderopvangplaatsen tijdig ingediend in Beringen. Voor deze vijf aanvraagdossiers is een positief advies met score opgesteld.

Onderwijs en educatie

  • Binnen het kader van de oproep vernieuwende projecten Huizen van het Kind, werd een projectaanvraag voorbereid die inzet op gezinnen en tieners bij de overgang van basis- naar secundair onderwijs. Op dit moment valt voor gezinnen heel wat ondersteuningsaanbod weg, terwijl ouders en tieners juist voor heel wat nieuwe uitdagingen staan. Het Huis van het Kind Beringen wil dan ook inzetten op een outreachend medewerker die samen met (kwetsbare) gezinnen de overstap begeleidt in een langdurig traject op maat van het gezin en met aandacht voor heel wat levensdomeinen.  

Sociale dienst

Sociale dienst

  • Logo Limburg vzw  is belast met de realisatie van de Vlaamse gezondheidsdoelstellingen en doet dat in samenwerking met lokale en regionale partners in Limburg,  waaronder de lokale besturen. Logo Limburg vzw vraagt om hun erkenningsaanvraag voor de periode van 1 januari 2022- 31 december 2027 te onderschrijven.

Stedelijke werkplaatsen

Stedelijke werkplaatsen

Toerisme en recreatie

Toerisme en recreatie

Wegen en publieke ruimte

Wegen en publieke ruimte

  • In het kader van de opdracht “Concessieovereenkomst parkeerbeheer Beringen” werd een bestek met nr. D2020liv714 opgesteld door de Dienst Wegen en Publieke Ruimte.
    De basisopdracht zal worden afgesloten tot 31/12/2023, tweemaal (schriftelijk) met 1 jaar verlengbaar op basis van een uitdrukkelijke beslissing.
    De gemeenteraad verleende in zitting van 16 november 2020 goedkeuring aan de lastvoorwaarden en de plaatsingsprocedure van deze opdracht, met name de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking.
    Goedkeuring wordt verleend aan het verslag van nazicht van de offertes en gunningsvoorstel van 31 maart 2021, opgesteld door de Dienst Wegen en Publieke Ruimte.
    De uitvoering moet gebeuren overeenkomstig de lastvoorwaarden vastgelegd in het bestek met nr. D2020liv714.

  • Voorleggen van de offertes van S-Lim en Fluvius voor plaatsing variabele of semi-variabele borden naar de ondergrondse parking 'Stadhuis' in Beringen-Centrum. 

Communicatie

Communicatie


Publicaties