Terug College van burgemeester en schepenen

do 31/03/2022 - 12:30 Raadzaal

Secretariaat

Secretariaat

Belastingen en invordering

Belastingen en invordering

Boekhouding

Boekhouding

Bouwen, milieu en wonen

Handhaving

Leefmilieu

Vergunningen en informatie

Budget en aankoop

Budget en aankoop

  • Goedkeuring van de aangevraagde bestelbonnen vermeld op de bijgevoegde lijst.

  • De Dag van de Medewerker is gepland op dinsdag 17 mei 2022. De organisatie ligt in handen van de vriendenkring Team Beringen. De laatste onderhandelingen zijn momenteel nog lopende met de organisatie. De budgetten die voorzien zijn in de meerjarenplannen zullen voldoende om deze activiteit te organiseren.

    Op donderdag 5 mei 2022 zal er ook een vergadering van Team Beringen plaatsvinden, om de resterende activiteiten voor 2022 vast te leggen. Ook zal er gekeken worden naar de jaarlijks weerkerende activiteiten om hiervoor een vaste dag voor te prikken. Op die manier is het voor alle diensten van Stad en OCMW (alsook alle medewerkers en mandatarissen) eenvoudiger om dit mee op te nemen in hun planning. Van zodra deze lijst van activiteiten is opgemaakt en de datums  geprikt, zal dit voorgelegd worden aan het college van burgemeester en schepenen.

Burgerzaken en dienstverlening

Burgerzaken en dienstverlening

HRM

HRM

Jeugd en sport

Jeugd en jeugdwelzijnswerk

  • Op 20 april 2020 keurde de gemeenteraad de samenwerkingsovereenkomst met Arktos vzw goed voor de inzet van een jongerenoutreacher in Beringen voor de periode mei 2020 t.e.m. 31 december 2025. Jaarlijks dient Arktos vzw uiterlijk 31 maart een jaarverslag en een financiële verantwoording te bezorgen. Het jaarverslag en de financiële verantwoording worden ter goedkeuring voorgelegd aan het college van burgemeester en schepenen.

  • Tot 2020 (pré-corona) was de vakantiewerking van de dienst jeugd & sport gericht op ad hoc vrije tijd activiteiten, veelal beperkt in tijd tot activiteiten van een halve of hele dag tijdens korte schoolvakanties (krokus, pasen, herfst, kerst) en enkele weken tijdens de zomervakantie.

    Tijdens corona schakelde zowel KIA als Speelplein over naar een bubbelwerking met een weekformule. Dit wil zeggen, een hele week dezelfde groep kinderen. De vrije tijd activiteiten groeide de afgelopen 2 corona jaren uit tot weekkampen met een opvangkarakter.

    De corona-maatregelen wisselden gedurende 2020 en 2021, van heel strikt naar iets milder. Van golf 1, naar golf 2 met tussendoor een paaspauze, een 3e en ook 4e golf (of ook 5e?) in het najaar van 2021.

    De maatregelen wisselden maar de dienst jeugd & sport bleef vasthouden aan de bubbelwerking met een weekformule voor zowel KIA als Speelplein. Enerzijds waren de corona-maatregelen té onvoorspelbaar. Anderzijds bleek uit de inschrijvingen en terugkoppeling vanuit de buitenschoolse kinderopvang dat de opvangnood tijdens zowel de korte schoolvakanties (krokus, pasen, herfst, kerst) als de zomervakantie bleef groeien.

    Na de herfstvakantie van 2021 stelde de dienst jeugd & sport vast dat de verschuiving naar een weekwerking in bubbels omwille van de corona-pandemie noodzakelijk is voor de stijgende nood aan kinderopvang, maar een hoge werkdruk legt op de dienst. Daarom werd er een eerste analyse gemaakt en informeel besproken op het CBS van donderdag 23 december 2021. Er werd beslist om de jobstudentenwerking tijdens de korte vakanties voorlopig uit te breiden (kerstvakantie niet doorgegaan omwille van covid-maatregelen) binnen het voorziene budget jobstudenten dat ingeschreven is bij de dienst HRM.


    Zoals afgesproken stelt de dienst jeugd & sport nu (later dan voorzien door verschillende afwezigheden en de dubbele rol van het diensthoofd in de afgelopen maanden) een gecoördineerde nota voor met betrekking tot de volledige vrijetijdswerking (KIA + Speelplein) van de dienst jeugd & sport gedurende de schoolvakanties in 2022. Om tot dit voorstel te komen was er dienstoverschrijdende afstemming met de dienst BKO De Bengeltjes en de expert maatschappelijke uitdagingen. 

Sport

  • 42
    2022_CBS_00798 - Summer Kickx Off 2022.

    Jaarlijks organiseren de sportdiensten van de omliggende gemeenten Beringen, Leopoldsburg, Ham en Heusden-Zolder tijdens de eerste week van de zomervakantie de Summer Kickx Off, een sportkamp voor jongeren van 12 t.e.m. 16 jaar. Dit jaar vertoeven de jongeren twee dagen in Beringen, zijnde maandag 4 juli op be-MINE en dinsdag 5 juli aan de Paalse Plas. De organisatie van deze twee dagen wordt ter kennisgeving voorgelegd aan het college van burgemeester en schepenen. 

Managementteam

Managementteam

Ondernemen

Ondernemen

Patrimonium

Gebouwen

Gronden

Samenleven

Samenleven

  • Omwille van de coronacrisis, besliste het Overlegcomité van vrijdag 3 december 2021 om aan ouders te vragen om de kinderen in de week voor de kerstvakantie van 2021 thuis op te vangen om de viruscirculatie te reduceren. Er is een groep ouders die onmogelijk zelf opvang voor hun kinderen kunnen voorzien (bij tewerkstelling in cruciale niet-telewerkbare beroepen of omwille van een kwetsbare thuissituatie). Voor deze kinderen werd noodopvang georganiseerd. Onder bepaalde voorwaarden kan het lokaal bestuur beroep doen op een subsidie om deze noodopvang te bekostigen.

    Het lokaal bestuur kan een projectsubsidie noodopvang aanvragen en ontvangen. De lokale actoren die noodopvang hebben georganiseerd hebben recht op de subsidie.

Stedelijke werkplaatsen

Stedelijke werkplaatsen

Toerisme en recreatie

Toerisme en recreatie

Wegen en publieke ruimte

Wegen en publieke ruimte

Communicatie

Communicatie