Begin 2020 had de sportraad in totaal 114 aangesloten en erkende sportclubs/-instellingen. In de loop van 2020 en 2021 hebben 14 nieuwe clubs zich aangesloten bij de stad/sportraad Beringen. Deze clubs dienden een werkingsverslag in waaruit moest blijken dat ze in orde zijn op vlak van verzekering, een bankrekeningnummer op naam van de club, etc. Het gaat om volgende verenigingen:
Club | Sporttak | Werkgroep |
A-Maze | / | Scholen |
BIF Beringen | Zaalvoetbal | Indoor - Beverlo |
De Beringse Hondenvrienden | Hondensport | Outdoor - Buitensporten |
De Hondenvrienden | Hondensport | Outdoor - Buitensporten |
Fight 4 All | Thai- en kickbox | Indoor - Beringen |
Obama | / | Scholen |
Onze Duif | Duivensport | Outdoor - Buitensporten |
Schaakkring Benelux Paal | Schaken | Diverse |
Sint Jorisgilde Brelaar | Schieten | Outdoor - Buitensporten |
Sint Sebastiaan Eendracht Koersel | Schieten | Outdoor - Buitensporten |
Spectrumcollege middenschool Beringen | / | Scholen |
Tornado Gym | Kickbox | Indoor - Koersel |
Yoga Femma | Yoga | Indoor - Beringen |
ZVC Ligma | Zaalvoetbal | Indoor - Koersel |
De nieuwe verenigingen moeten aanwezig zijn op de algemene vergadering om definitief erkend te worden. Op de AV van 31 maart 2022 waren 4 clubs afwezig waardoor hun aansluiting niet meer geldig is. Het betreft hier BIF Beringen, Tornado Gym, ZVC Ligma en Spectrumcollege middenschool Beringen.
De afgelopen 2 jaar zijn er ook verschillende verenigingen gestopt of hebben zich ontbonden waardoor zij niet langer aangesloten zijn bij de sportraad/stad Beringen.
Verder zijn Gym 90 Beringen, Olympia Koersel en Plicht & Vermaak Beverlo nu 1 club (Gym 90) en zijn VBS De Horizon en VBS Mozaïek gefusioneerd tot STRAF.
Zodoende zijn er in 2022 nog 112 aangesloten en erkende sportclubs/-instellingen.
Het college van burgemeester en schepenen neemt kennis over het aantal aangesloten en erkende sportclubs/-instellingen.