Terug College van burgemeester en schepenen

do 30/06/2022 - 12:30 Blueberry Fields

Secretariaat

Secretariaat

AMWD

AMWD

Belastingen en invordering

Belastingen en invordering

Boekhouding

Boekhouding

Bouwen, milieu en wonen

Vergunningen en informatie

Budget en aankoop

Budget en aankoop

Burgerzaken en dienstverlening

Burgerzaken en dienstverlening

Cultuur

Cultuur

HRM

HRM

IDPBW

IDPBW

Jeugd en sport

Jeugd en jeugdwelzijnswerk

  • In het meerjarenplan 2020-2025 wordt onder de beleidsdoelstelling ‘Beringen bruisend en kindvriendelijk’, meer bepaald onder actieplan ‘werk maken van een Kind- en gezinsvriendelijk beleid’ prioriteit gemaakt van jongerenwelzijn en vrije tijd van (niet-georganiseerde) jongeren. 
    Dit vertaalt zich door de inzet van een outreachend jongerenwerker via Arktos (BE-outreach) sedert 2020. Vervolgens in 2021 volgde zowel de versnelde uitrol van een JAC in Beringen alsook werd ingezet op de opportuniteit van een Overkophuis in Beringen. 
    Aan het college van burgemeester en schepenen geven we graag een stand van zaken van iedere werking met cijfergegevens over de bereikte doelgroep, signalen en uitdagingen per werking, alsook opportuniteiten voor de verdere uitbouw. 

Sport

Ondernemen

Ondernemen

Patrimonium

Gebouwen

Samenleven

Samenleven

  • In de legislatuur 2019-2025 staat armoedebestrijding in het bestuursakkoord prioritair op de agenda. We hebben de ambitie om een transversaal gedragen armoedebeleid te ontwikkelen waarbij we connecties leggen tussen de verschillende acties op de vele levensdomeinen waar armoede de kop op kan steken. In 2021 zijn we van start gegaan met een visietraject, met lokale samenwerkingspartners en diensten, dat ons bracht tot een gedragen visie. Samen zetten we onze schouders onder de doelstelling “Beringen bindt de strijd aan tegen kansarmoede en uitsluiting zodat iedereen kan deelnemen aan het leven in Beringen en de ruimere samenleving.” 

Buurtwerking en burgerparticipatie

Stedelijke werkplaatsen

Stedelijke werkplaatsen

Toerisme en recreatie

Toerisme en recreatie

  • VZW Buiting Events wenst van 21 tot en met 23 juli Buiting Live te organiseren in Paal.

    Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. De dienst toerisme, recreatie en evenementen nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenementen en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota (met voorlopige uitzondering van de aanvraag van verkeersmaatregelen (dienst wegen en publieke ruimte) omwille van praktische overwegingen).

  • De dienst recreatie wil na een positieve risicoanalyse door Kinderspel het speelwater in gebruik nemen.

Wegen en publieke ruimte

Wegen en publieke ruimte

Communicatie

Communicatie

  • Stad Beringen en meer bepaald Beringen-Mijn, wordt het decor voor de nieuwe Ketnet-serie "Kids on the Block" (release 2023). De serie draait om een groepje vrienden van multiculturele afkomst, die dagdagelijkse dingen meemaken in ‘hun block’, gelegen in een Limburgse arbeidersbuurt. Stad Beringen, Beringen-Mijn en be-MINE passen perfect in dit plaatje. 

    De productie strijkt deze zomer neer in onze stad en zal zich voornamelijk vestigen op de site van Houtpark, in de straten van de cité, in privéwoningen, buurtwinkels/horeca en op de avonturenberg. Er zal geen gebruik gemaakt worden van onze diensten, noch zal deze productie een financiële impact hebben voor onze organisatie, toch geven wij graag meer duiding via deze nota gezien de grootte van de productie en de aanwezigheid van de cameraploeg en figuranten tijdens de zomermaanden.