Terug College van burgemeester en schepenen

do 27/04/2023 - 12:30 Vergaderlokaal 1

Secretariaat

Secretariaat

Belastingen en invordering

Belastingen en invordering

BKO De Bengeltjes

BKO De Bengeltjes

  • Eén jaar geleden werd het huishoudelijk reglement van BKO De Bengeltjes geüpdatet. Er ging onder andere een strenger reserveringsbeleid van kracht voor de zomervakantie. Het merendeel van de ouders is hierover ontevreden. De dienst stelt daarom een tegemoetkoming voor. Daarnaast werden er aanpassingen aan de werking gedaan het afgelopen jaar. Deze moeten nog opgenomen worden in het huishoudelijk reglement.

Boekhouding

Boekhouding

Bouwen, milieu en wonen

Handhaving

Leefmilieu

Vergunningen en informatie

Wonen

Budget en aankoop

Budget en aankoop

Burgerzaken en dienstverlening

Burgerzaken en dienstverlening

Cultuur

Cultuur

  • Stad Beringen looft jaarlijks Cultuurprijzen uit aan personen en verenigingen of organisaties die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt in de cultuursector in stad Beringen, om zo deze laureaten breed in de kijker te zetten en de culturele dynamiek in de stad verder te stimuleren. Dit jaar worden volgende prijzen uitgereikt: Algemene Culturele Verdienste, Cultureel Ambassadeur, Jonge Culturele Belofte, Cultuurparel Muziek, Cultuurparel Erfgoed, Cultuurparel Beeldende en Audiovisuele Kunsten, Cultuurtandem.

    Conform het reglement Cultuurprijzen Beringen (zie bijlage) wordt de jury voor de Cultuurprijzen jaarlijks samengesteld door het College van Burgemeester en Schepenen op advies van de dienst Cultuur. 

Eventmanagement

Eventmanagement

  • Goedkeuring wordt verleend aan het verslag van nazicht van de offertes van 19 april 2023, opgesteld door de Aankoopdienst.
    Het verslag van nazicht van de offertes in bijlage maakt integraal deel uit van deze beslissing.
    De opdracht “Raamovereenkomst met meerdere ondernemers voor de huur van stroomgroepen voor evenementen” wordt gegund aan de economisch meest voordelige (op basis van de prijs) bieders, zijnde:
     * Contract 1 (Basisopdracht: Raamovereenkomst met meerdere ondernemers voor de huur van stroomgroepen voor evenementen):   Boels Verhuur, geregistreerd bij de Kruispuntbank van Ondernemingen onder nummer 0444075797, Brusselsesteenweg 330 te 3090 Overijse tegen de eenheidsprijzen vermeld in de offerte van deze inschrijver.
    De verlengingen worden gegund tegen dezelfde voorwaarden als Contract 1 (Basisopdracht: Raamovereenkomst met meerdere ondernemers voor de huur van stroomgroepen voor evenementen);
     * Contract 2 (Basisopdracht: Raamovereenkomst met meerdere ondernemers voor de huur van stroomgroepen voor evenementen):   Eurorent, geregistreerd bij de Kruispuntbank van Ondernemingen onder nummer 0436028262, Centrum-zuid 2034 te 3530 Houthalen tegen de eenheidsprijzen vermeld in de offerte van deze inschrijver.
    De verlengingen worden gegund tegen dezelfde voorwaarden als Contract 2 (Basisopdracht: Raamovereenkomst met meerdere ondernemers voor de huur van stroomgroepen voor evenementen).
    De uitvoering moet gebeuren overeenkomstig de lastvoorwaarden vastgelegd in het bestek met nr. L2022liv111.

HRM

HRM

Integrale veiligheid

Integrale veiligheid

Jeugd en sport

Jeugd en jeugdwelzijnswerk

Sport

  • Als afsluiter van het schooljaar 2022-2023 organiseert de sportdienst een sportdag voor de leerlingen van het vierde middelbaar (ongeveer 260 leerlingen) van het Spectrumcollege. Deze sportdag zal doorgaan aan de Paalse Plas op 12 mei 2023 van 9u00 tot 16u00. Voor de organisatie van de sportdag werkt de sportdienst samen met Captain Sport.

Managementteam

Managementteam

  • Op 3 februari 2023 bekrachtigde de Vlaamse regering het decreet tot wijziging van het decreet lokaal bestuur, wat betreft de oprichting van een deontologische commissie in de schoot van de gemeenteraad. In de huidige tijdsgeest met de stijgende aandacht voor het integer en deontologisch uitoefenen van een politiek mandaat en het belang daarvan, is het volgens de decreetgever noodzakelijk dat er een gespecialiseerd orgaan is dat zich uitspreekt over de toepassing van de deontologische code. Over de inrichting van deze deontologische commissie heeft de decreetgever veel autonomie gelaten aan de lokale besturen. Wel werd een minimale verplichting opgelegd om elke fractie in de gemeenteraad minstens één vertegenwoordiger te laten afvaardigen in de deontologische commissie. 

    De gemeenteraad van Beringen keurde in zitting van 27 juni 2022 de deontologische code voor lokale mandatarissen goed. Hierin werd reeds een deontologische commissie opgenomen. Het voorliggend agendapunt wil de reeds bestaande deontologische commissie conformeren aan de nieuwe bepalingen in het decreet lokaal bestuur.

Ondernemen

Ondernemen

Patrimonium

Gebouwen

Gronden

Samenleven

Samenleven

  • De Vlaamse Regering wil de financiële leefbaarheid in de kinderopvang van baby's en peuters verbeteren en hiermee ook de sector verder versterken. Opgroeien heeft een oproep gedaan om bestaande vergunde plaatsen groepsopvang met een basissubsidie om te schakelen naar opvangplaatsen met inkomenstarief. De opvanginitiatieven die een aanvraag voor deze subsidies doen, moeten dit melden aan het lokaal bestuur. Het lokaal bestuur kan een advies formuleren over de aanvragen. 

SBS Koersel

SBS Koersel

Stedelijke werkplaatsen

Stedelijke werkplaatsen

  • Het bestek met nr. D2023rab071 en de raming voor de opdracht “Opmaak bomenbeleidsplan”, opgesteld door Werkplaatsen. De lastvoorwaarden worden vastgesteld zoals voorzien in het bestek en zoals opgenomen in de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten voor aannemingen van werken, leveringen en diensten.
    Bovengenoemde opdracht wordt gegund bij wijze van de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking.
    Het verslag van nazicht van de offertes van 18 april 2023, opgesteld door Werkplaatsen.
    Het verslag van nazicht van de offertes in bijlage maakt integraal deel uit van deze beslissing.

Toerisme en recreatie

Toerisme en recreatie

  • Hen Hen wenst op 6 mei 2023 de Noches De Hen Hen te organiseren op grondgebied Beringen op het terras van de horecazaak Hen Hen op de Lutgardsite.

    Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. De dienst toerisme, recreatie en evenementen nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenementen en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota (met voorlopige uitzondering van de aanvraag van verkeersmaatregelen (dienst wegen en publieke ruimte) omwille van praktische overwegingen).

Wegen en publieke ruimte

Wegen en publieke ruimte

Bouwen en milieu

Ruimtelijke planning