De samenwerking tussen vzw be-MINE Beheer en stad Beringen is tweeledig:
Enerzijds betreft het jaarlijks weerkerende engagementen ter verantwoording van de stedelijke toelage. Veelal hebben deze een tijdelijk karakter, bevorderen ze de samenwerking tussen de exploitanten of zijn het ingrepen met een beperkte ruimtelijke impact. Concreet betreft het hier een gezamenlijke communicatie, het ontwikkelen van arrangementen en producten en het organiseren van ontmoetingsmomenten voor alle medewerkers op de site.
Anderzijds betreft het langdurige en structurele investeringen met het oog op het verhogen van de bezoekerservaring. Het betreft maatschappelijk verantwoorde investeringen die het algemeen belang dienen. De investeringen vertrekken vanuit een domeinprincipe en staan ten dienste van bezoekers en klanten. Ze dragen bij tot de netheid, de zichtbaarheid, de kenbaarheid en klantvriendelijkheid van be-MINE. De investeringen kunnen in geen geval een uniek voordeel opleveren voor één van de exploitanten. Ze komen in onderling overleg tot stand en worden afgestemd op de lopende projecten en trajecten die de stad voorziet op of in functie van be-MINE.
Het investeringsprogramma wordt opgemaakt voor de duur van de overeenkomst, nl. 2023 – 2025. De jaarlijkse uitgaven worden opgenomen in de begroting van de vzw. Deze investeringen worden betaald met eigen middelen van de vzw.
Het concrete voorstel van de samenwerkingsovereenkomst met vzw be-MINE Beheer werd als bijlage toegevoegd aan deze nota.
Dossier in 3 afzonderlijke nota's op te splitsen cfr. e-mail.
De gemeenteraad gaat akkoord met de voorgestelde samenwerkingsovereenkomst tussen stad Beringen en vzw be-MINE Beheer 2023-2025.