do 20/06/2024 - 12:30 Vergaderlokaal 1
Het verslag van de vorige vergadering van het college van burgemeester en schepenen dient te worden goedgekeurd.
De besluiten van de algemeen directeur worden ter kennis gegeven aan het college.
Bezwaarschrift tegen de belasting op de oppervlakte van de vestigingen van een onderneming, zelfstandige of vrije beroeper, aanslagjaar 2023, kohierartikel 708360014156 - Dossier 2024-047.
Bezwaarschrift tegen de belasting op de oppervlakte van de vestigingen van een onderneming, zelfstandige of vrije beroeper, aanslagjaar 2023, kohierartikel 708320007619 - Dossier 2024-049.
Onderhavig kohier van belasting op leegstaande woningen en/of gebouwen - AJ 2024 (LEEGSTAND 24-3), wordt vastgesteld en uitvoerbaar verklaard voor het bedrag van 64.800,00 euro voor 36 vorderingen.
Onderhavig kohier van de belasting op nacht- en telefoonwinkels - AJ 2024 (NACHTWINK 24-1), wordt vastgesteld en uitvoerbaar verklaard voor het bedrag van 18.000,00 euro voor 9 vorderingen.
Onderhavig kohier van de belasting op logeerhuizen of verblijfsbelasting - AJ 2023 (LOGEERH 23-4), wordt vastgesteld en uitvoerbaar verklaard voor het bedrag van 180,00 EUR, en 1 vordering.
Ambtshalve ontheffing belasting op de oppervlakte van de vestigingen van een onderneming, zelfstandige of vrije beroeper, aanslagjaar 2021, 2022 en 2023, kohierartikel 708190041359, 708260051616 en 708320053994 - dossier 2024-063
Ambtshalve ontheffing belasting op de oppervlakte van de vestigingen van een onderneming, zelfstandige of vrije beroeper, aanslagjaar 2021, kohierartikel 708190025696 - dossier 2024-064
Ambtshalve ontheffing belasting op de oppervlakte van de vestigingen van een onderneming, zelfstandige of vrije beroeper, aanslagjaar 2022 en 2023, kohierartikel 708260003823 en 708320004383 - dossier 2024-068
Ambtshalve ontheffing belasting op de oppervlakte van de vestigingen van een onderneming, zelfstandige of vrije beroeper, aanslagjaar 2023, kohierartikel 708320029645 - dossier 2024-069
Ambtshalve ontheffing belasting op onbebouwde bouwgronden en onbebouwde kavels, AJ 2023 (vrijstelling op basis van artikel 5§4, inwonende kinderen)
Ambtshalve ontheffing belasting op de aanleg, aanpassing en uitbreiding van de waterleiding, aanslagjaar 2021, kohierartikel 317120000150 - dossier 2024-071
Ambtshalve ontheffing belasting op onbebouwde bouwgronden en onbebouwde kavels, aanslagjaar 2023, kohierartikel 705320013140 - dossier 2024-072
Tweemaal per jaar bundelt de bib haar activiteiten in een overzichtsbrochure. Nu ligt de inhoud voor de brochure met de najaarsactiviteiten 2024 ter goedkeuring voor. Na goedkeuring door het college willen we deze inhoud vormgeven in een brochure.
Betaalbaarstelling van de uitgaven vermeld op de bijgevoegde lijsten.
Goedkeuring van de te ontvangen vorderingen vermeld op de bijgevoegde lijst.
Naar aanleiding van vaststellingen dat onbekenden metalen ophaalden op het grondgebied van Beringen, werd een PV opgemaakt.
De Vlaamse overheid wil aan Seveso-inrichtingen en ontwikkelingen in de nabijheid ervan duidelijkheid en voorspelbaarheid bieden over de ontwikkelingsmogelijkheden (of de beperkingen hierop), die een verhoging van het veiligheidsrisico inhouden, en tegelijkertijd rekening houden met de noodzaak om voldoende veiligheidsafstand te laten bestaan tussen beide. Het doel van deze onderzoeksopdracht is om een beoordelingskader uit te werken voor een gebiedsgerichte risicobenadering voor ontwikkelingen in de buurt van Seveso-inrichtingen. Hiervoor worden toetsingscriteria en overwegingselementen voor de beoordeling van projecten in de omgeving van Seveso-inrichtingen voorgesteld.
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen
Aanvrager: de heer Willy Moonen wonende te Linkestraat 119 te 3582 Beringen
Ligging: Aardeweg 3 3582 Beringen
Omschrijving: het verbouwen van de vergunde woning, het regulariseren en verbouwen van de uitbreiding van de woning tussen het hoofdgebouw en de oorspronkelijk vergunde vrijstaande garage tot op 1m40 van de rechter perceelsgrens, het aanbrengen van gevelisolatie voor het gehele gebouw en het wijzigen van raamopeningen, het slopen van een aangebouwde garage (achter het oorspronkelijk vergund vrijstaand bijgebouw) en deels slopen van de vrijstaande bijgebouwen dewelke tot tegen de linker perceelsgrens zijn opgericht
Uiterste beslissingsdatum: 2 augustus 2024
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen en de exploitatie van een of meerdere ingedeelde inrichtingen of activiteiten
Aanvrager: Kuehne + Nagel NV gevestigd te Borsbeeksebrug 30/1 te 2600 Antwerpen en WEERTS LOGISTIC PARK XV NV gevestigd te Varnstraat 2 te 3793 Voeren
Ligging: Lossingstraat 7 en 41 3583 Beringen
Omschrijving: uitbreiden van een recent vergund bedrijfsgebouw met geïntegreerde kantoren en aanhorigheden, ontbossing – exploitatie door uitbreiding van transformatoren, koeling en compressoren en uitbreiding van de opslag (hout – kunststof – papier en karton) met bijkomende opslag van kleding en schoenen – klasse 2
Uiterste beslissingsdatum: 2 september 2024
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen
Aanvrager: Fluvius System Operator CV met als contactadres Brusselsesteenweg 199 te 9090 Melle
Ligging: Maalbeekstraat - 3583 Beringen
Omschrijving: bouwen van een e-cabine en overwelven bestaande gracht
Uiterste beslissingsdatum: 8 augustus 2024
Aanvraag voor de wijziging van een vergunde verkaveling
Type handelingen: Het wijzigen van een verkaveling
Aanvrager: Frederik Maris wonende te Sint-Jobstraat 87_1 te 3550 Heusden-Zolder
Ligging: Mijnschoolstraat -, 3580 Beringen
Omschrijving: bijstellen van verkaveling 3580-V1974/00134, namelijk: lot 1 opsplitsen in twee loten voor halfopen bebouwing en de voorschriften wijzigen
Uiterste beslissingsdatum: 31 juli 2024
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen
Aanvrager: Fluvius System Operator CV met als contactadres Trichterheideweg 8 te 3500 Hasselt
Ligging: Pleinstraat zn 3581 Beringen
Omschrijving: bouwen van een e-cabine
Uiterste beslissingsdatum: 2 augustus 2024
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen
Aanvrager: Fluvius System Operator CV met als contactadres Trichterheideweg 8 te 3500 Hasselt
Ligging: Corceliusstraat zn 3582 Beringen
Omschrijving: bouwen van een e-cabine
Uiterste beslissingsdatum: 2 augustus 2024
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen
Aanvrager: Fluvius System Operator CV met als contactadres Trichterheideweg 8 te 3500 Hasselt
Ligging: Onderwijsstraat zn 3581 Beringen
Omschrijving: bouwen van een elektriciteitscabine
Uiterste beslissingsdatum: 4 augustus 2024
Aanvraag omgevingsproject
Type handelingen: stedenbouwkundige handelingen
Aanvrager: BEHEER E & S BV gevestigd te Laan op Heusden 57 te 3582 Beringen
Ligging: Steenstortstraat -
Omschrijving: bouwen van 2 eengezinswoningen in half open bebouwing en inrichten van het terrein (o.a. aanleg verharding en wadi)
Uiterste beslissingsdatum: 22 juli 2024
Bijstelling voorwaarden door exploitant of vergunninghouder
Type handelingen: de exploitatie van een of meerdere ingedeelde inrichtingen of activiteiten
Aanvrager: DRUKKERIJ MODERNA NV gevestigd te Schoebroekstraat 50 te 3583 Beringen en OPTIMAX NV gevestigd te Schoebroekstraat 50 te 3583 Beringen
Ligging: Schoebroekstraat 50 3583 Beringen
Omschrijving: exploitatie met verzoek tot bijstelling van de milieuvoorwaarden in afwijking van de algemene en sectorale milieuvoorwaarden van VLAREM ll, met name een lozingsnorm voor kobalt van 6,00 µg/l, voor het exploiteren van een drukkerij - klasse 1
Kennisgeving aktenames of weigering van meldingsplichtige handelingen en meldingsplichtige exploitaties voor de maand mei 2024.
Het pand, Doelstraat 24 te 3583 Beringen, met dossiernummer LSP2023327 werd op 5/07/2023 opgenomen in het leegstandsregister.
De eigenaar vraagt de vrijstelling voor de leegstandsheffing van 2024 met als reden "renovatie voor niet-vergunningsplichtige verbouwingswerken".
Het pand, Doelstraat 32 te 3583 Beringen, met dossiernummer LSP2023328 werd op 5/07/2023 opgenomen in het leegstandsregister.
De eigenaar vraagt de vrijstelling voor de leegstandsheffing van 2024 met als reden "renovatie voor niet-vergunningsplichtige verbouwingswerken".
Goedkeuring van de aangevraagde bestelbonnen vermeld op de bijgevoegde lijst.
Het college van burgemeester en schepenen verleent goedkeuring aan het verslag van nazicht en het gunningsvoorstel. De opdracht wordt gegund aan de economisch meest voordelige beider op basis van prijs/kwaliteit en tegen de eenheidsprijzen uit de offerte.
Volgende buurtwerkingen houden een straat- of buurtfeest en vragen een toelage conform het reglement "straat- en buurtfeesten":
Volgende buurtwerking hield een buurt- of straatfeest en diende de nodige verantwoordingsstukken in conform het reglement "straat- en buurtfeesten":
Een medewerker heeft op 20 mei 2020 een arbeidsongeval gehad.
Het college ging over tot de aanstelling van een projectleider planning en organisatie met een contract van bepaalde duur voor twee jaar.
De datum in dienst dient nog vastgesteld te worden.
Het college bespreekt aan de hand van de nota's in bijlage de voorgestelde personeelsbehoeften ikv budgetconclaaf 2024.
Vanuit de medewerkersgroep van de BKO zijn een aantal vragen bij HR terecht gekomen. We hebben deze vragen verder onderzocht, hebben de nodige info verzameld en willen via deze nota de vragen voorleggen aan het college van burgemeester en schepenen met het oog op een beslissing hierover. Het M-team werd eveneens geïnformeerd op dinsdag 11 juni 2024.
Chiro Fonteintje diende een aanvraag tot toekenning van een toelage interne kadervorming in het kader van het stedelijk reglement erkenning en subsidiëring jeugdwerkinitiatieven in.
Stad Beringen zet zich in voor energiebesparende renovaties via oa. de mijnverbouwbegeleiding van het Energiehuis Limburg, maar de resultaten zijn eerder beperkt en de huidige renovatiegraad is te laag en onvoldoende om de klimaatdoelstellingen te halen. Daarom wordt een groepsaankoop voor spouwmuurisolatie en PV-panelen voorgesteld om woningen energiezuiniger te maken. Voor de begeleiding van deze groepsaankoop is een budget van 12.000 euro geraamd en de uitvoering gebeurt in samenwerking met externe partijen.
De stad Beringen heeft zich verbonden aan het Lokaal Energie- en Klimaatpact, dat streeft naar een CO2-reductie van 55% tegen 2030 voor stadsgebouwen en wil ook andere sectoren aanmoedigen tot duurzame renovaties. Uit een interne bevraging blijkt dat veel verenigingsgebouwen, vaak in eigendom van de stad, energetische renovaties nodig hebben, maar de verenigingen missen middelen en kennis hiervoor. Het voorstel is om een subsidiereglement op te stellen waarbij de stad de kosten voor renovatieadvies volledig financiert en eventueel extra budget vrijmaakt voor energetische renovaties, met een startbedrag van 50.000 euro per jaar, te evalueren naarmate de vraag groeit.
Werken aan beschermd stadsgezicht Casino Beringen - goedkeuring van meldingsformulier.
Verslag van nazicht van de offertes van 24 mei 2024, opgesteld door de ontwerper. Het verslag van nazicht van de offertes in bijlage maakt integraal deel uit van deze beslissing.
Verslag van nazicht van de offertes van 31 mei 2024 voor Perceel 1 (Algemene bouwwerken), opgesteld door de ontwerper.
Het verslag van nazicht van de offertes in bijlage maakt integraal deel uit van deze beslissing.
Vorderingsstaat 12 voor de opdracht “Renovatie van Regina Mundi - Opwaarderen van de Site tot huisvesting diverse diensten - Fase 1 - Perceel 1 - Bouwkundige Werken”.
Vorderingsstaat 12bis voor de opdracht “Renovatie van Regina Mundi - Opwaarderen van de Site tot huisvesting diverse diensten - Fase 1 - Perceel 1 - Bouwkundige Werken”.
Het college van burgemeester en schepenen staat vermeld als verantwoordelijke uitgever op de speelkaart van Beverlo.
Centrummanagement vzw wenst op 21, 22 en 23 juni 2024 Beringen Beach te organiseren op grondgebied Beringen te Markt, Beringen.
Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. Events Beringen nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenement en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota.
Scholzondercontrol wenst op 5 juli 2024 Scholzondercontrol Outdoor te organiseren op grondgebied Beringen te Jeugdpad 9, 3582 Beringen.
Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. Events Beringen nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenement en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota.Paal26 bv wenst op 2 augustus 2024 Fesztival Paal 26 te organiseren op grondgebied Beringen te Paal 26, Paalsesteenweg 240 3583 Beringen.
Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. Events Beringen nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenement en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota.Het bestek met nr. D2024rab297 en de raming voor de opdracht “Technisch beheer van bossen stad Beringen”, opgesteld door werkplaatsen worden goedgekeurd. De lastvoorwaarden worden vastgesteld zoals voorzien in het bestek en zoals opgenomen in de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten voor aannemingen van werken, leveringen en diensten.
Bovengenoemde opdracht wordt gegund bij wijze van de vereenvoudigde onderhandelingsprocedure met voorafgaande bekendmaking.
Stand van zaken en verrekening 1 van de opdracht “Opmaak mobiliteitsplan en fietsbeleidsplan”.
Bijkomende vastlegging van 5%.
De aannemer stuurde ons vorderingsstaat 14 voor het onderhoud van de wegenis en riolering AMWD fase 2.
De aannemer stuurde ons vorderingsstaat 15 voor het onderhoud van de wegenis en riolering AMWD fase 2.
Recent werd beslist om de concessieovereenkomst met TotalEnergies en Engie met 1 jaar te verlengen. Dat wil zeggen dat we op de huidige manier verder werken tot 7 oktober 2025. In principe gaan we in deze verlengde periode ook verder met alle deelnemende gemeenten/steden.
Indien er lokale besturen zouden zijn die zelf de uitrol willen organiseren dan kan dat op elk ogenblik vanaf 7 oktober 2024. De beslissing van het college tot een dergelijke opt-out wordt ons via mail bezorgd en daarbij hanteren we een opzegtermijn van één maand. Het lokale bestuur geeft bij deze melding ook aan dat ze klaar is om zelf laadpaalexploitanten te contracteren en om een eigen Paal volgt Wagen loket op te zetten. Hierbij blijven de voorwaarden uit het BVR gelden. Alle lopende dossiers en alle Paal volgt Wagen aanvragen die op het ogenblik van de opt-out bij ons liggen, worden verder afgehandeld door Engie.
Vraag tot goedkeuring visiedocument inzake autoparkeerplaatsen en fietsenstalplaatsen op privaat domein.
Bij de bouw van een nieuwe lagere school in Paal is er een nieuwe elektriciteitscabine voorzien om deze school van de nodige elektriciteit te voorzien.
Fluvius heeft een plan opgemaakt om deze cabine voeden. Het gekozen tracé is niet aanvaardbaar voor de dienst wegen & publieke ruimte.
Het tegenvoorstel vanuit deze dienst voldoet niet aan de ontwerpregels van Fluvius.
Een derde voorstel (dat nog verder moet uitgewerkt worden) is financieel nadelig voor de school.
PV's van oplevering.