Terug College van burgemeester en schepenen

do 05/09/2024 - 12:30 Trouw- en raadzaal

Secretariaat

Secretariaat

Boekhouding

Boekhouding

Bouwen, milieu en wonen

Leefmilieu

  • Ook in 2024 stelt limburg.net via het duurzaamheidsfonds aan elke gemeente een budget ter beschikking voor één of meerdere acties die door een gemeente worden uitgedacht en ontwikkeld rond de afvalproblematiek. Het totale bedrag van de jaarlijkse toelage in 2024 voor Beringen bedraagt 47.124,13 euro. Begin juni werden al een aantal acties voor 2024 geformuleerd. In deze nota worden nog twee bijkomende acties voorgesteld die binnen het beschikbare budget zouden kunnen uitgevoerd worden.

Vergunningen en informatie

Wonen

Budget en aankoop

Budget en aankoop

Burgerzaken en dienstverlening

Burgerzaken en dienstverlening

HRM

HRM

Jeugd en sport

Jeugd en jeugdwelzijnswerk

Sport

  • Elk jaar kunnen erkende sportverenigingen die via een concessie, erfpacht of recht van opstal sportinfrastructuur beheren en uitbaten, een investeringstoelage aanvragen om de infrastructuur in stand te houden en te verbeteren (SIP IT). De sportdienst heeft nu een controle uitgevoerd op de werken die tussen 2019 en 2023 plaatsvonden. 

Omgeving en stadsontwikkeling

Omgeving en stadsontwikkeling

Ondernemen

Ondernemen

Patrimonium

Gebouwen

Gronden

Toerisme en recreatie

Toerisme en recreatie

  • Het stadsbestuur heeft sinds maart 2024 de uitbating van de kampeerterreinen te Koersel overgenomen van de vzw Toerisme Beringen. De terreinen worden verhuurd aan bivakkerende jeugdgroepen tijdens de zomermaanden. Het nieuwe gebruiksreglement, zoals hier voorgesteld, wordt ingelast ter vervanging van de voorheen (door de vzw Toerisme Beringen) opgemaakte huurcontracten. Elke hurende jeugdbeweging of organisatie verklaart zich akkoord met het gebruiksreglement, zodra een reservatie is bevestigd door verhuurder (i.e. stad Beringen) en huurder.

  • Gemeente Heusden-Zolder organiseert een nieuwe toeristische fietsfoute ‘Heusden-Zolder Bolt – Tour Elentrik’. Een klein stuk van dit tracé ligt op grondgebied Beringen (Koersel), net aan de gemeentegrens. Daarom vraagt men achter een goedkeuring van het traject en bewegwijzering aldaar.

  • Toestemming voor het publiceren van een oproep voor een 'vrijwilliger-conciërge voor kampeerterreinen Koersel'.

  • VZW De MuziekOnaut wenst op 07/09/2024  de Officiële Opening van de MuziekOnaut te organiseren op grondgebied Beringen te Pastorijstraat 49, 3582 Beringen

    Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. De dienst events nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenement en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota.

  • Café ‘t Haantje wenst op 28/09/2024 een optreden van Daisy & The Diamonds te organiseren op grondgebied Beringen te Tessenderlosesteenweg 181, 3583 Beringen, op de parking van café ’t Haantje.

     Alle info uit de evenementaanvraag is hieronder gebundeld in een gecoördineerde nota. De dienst Events nam het initiatief om bij opmaak van deze nota alle betrokken diensten op de hoogte te brengen van het evenement en vervolgens samen de aanvraag te verwerken tot deze gecoördineerde nota.

Belastingen en invordering

Belastingen en invordering

Wegen en publieke ruimte

Wegen en publieke ruimte

Stedelijke werkplaatsen

Stedelijke werkplaatsen