ma 13/10/2025 - 19:30 Trouw- en raadzaal
Goedkeuring notulen vorige vergadering van de gemeenteraad d.d. 8 september 2025.
De agenda van de Buitengewone Algemene Vergadering van Fluvius Opdrachthoudende Vereniging d.d. 26november 2025 ligt ter goedkeuring voor aan de gemeenteraad.
De agenda van de Buitengewone Algemene Vergadering van Fluvius Limburg d.d. 9 december 2025 ligt ter goedkeuring voor aan de gemeenteraad.
De agenda van de algemene vergadering van Opdrachthoudende Vereniging Limburg.net d.d.10 december 2025 ligt ter goedkeuring voor aan de gemeenteraad.
Het gewijzigde meerjarenplan 2020-2025 van de kerkfabriek Evangelische Kerk Beringen "De Graankorrel" is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het gewijzigd meerjarenplan 2020-2025 van de kerkfabriek OLV Onbevlekt Ontvangen Tervant is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het gewijzigd meerjarenplan 2020-2025 van de kerkfabriek Sint-Pietersbanden Beringen is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het gewijzigd meerjarenplan 2020-2025 van de kerkfabriek Sint-Theodardus Beringen MIjn is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het gewijzigd meerjarenplan 2020-2025 van de kerkfabriek Sint Jan de Doper Paal is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het gewijzigd meerjarenplan 2020-2025 van de kerkfabriek Sint-Lambertus Beverlo is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de Evangelische Kerk Beringen "De Graankorrel".
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 2/2025 van de kerkfabriek Sint-Jan de Doper Paal.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de kerkfabriek OLV Onbevlekt Ontvangen Tervant.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de kerkfabriek Sint-Brigida Koersel.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de kerkfabriek Sint-Lambertus Beverlo.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de kerkfabriek Sint-Pietersbanden Beringen.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de kerkfabriek Sint-Theodardus Beringen Mijn.
De gemeenteraad neemt akte van de budgetwijziging 1/2025 van de kerkfabriek Sint-Gerardus Stal.
Toekenning van een toegestane lening van 130.000 euro aan de kerkfabriek Sint-Jan de Doper voor de financiering van de renovatie van het zijdak van het kerkgebouw.
Toekenning van een toegestane lening van 233.000 euro aan de kerkfabriek Sint-Lambertus Beverlo voor de financiering van de vervanging van de dakgoten van het kerkgebouw.
Toekenning van een toegestane lening van 101.977 euro aan de kerkfabriek Sint-Pietersbanden Beringen voor de financiering van de restauratie van het kerkgebouw.
Voor elke nieuwe beleidsperiode stellen de gemeentelijke overheid en het centraal kerkbestuur (verder CKB) in overleg een afsprakennota op. Voor de beleidsperiode 2026-2031 werd een ontwerp van afsprakennota onderhandeld tussen afgevaardigden van de stad en het CKB. Dit ontwerp werd reeds formeel goedgekeurd door het CKB en wordt ter definitieve goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad. Vervolgens kunnen de meerjarenplannen van de diverse kerkfabrieken binnen deze afspraken uitgewerkt worden en voorgelegd worden aan de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Sint-Brigida Koersel is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Sint Jan de Doper Paal is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Heilig Hart Korspel is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Sint-Pietersbanden Beringen is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Sint-Lambertus Beverlo is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Sint-Theodardus Beringen Mijn is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek Sint-Gerardus Stal is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
Het meerjarenplan 2026-2031 van de kerkfabriek OLV Onbevlekt Ontvangen Tervant is onderworpen aan de goedkeuring van de gemeenteraad.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Sint-Lambertus Beverlo.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Heilig Hart Korspel.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Sint-Pietersbanden Beringen.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Sint-Theodardus Beringen-Mijn.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Sint-Brigida Koersel.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Sint-Gerardus Stal.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Sint-Jan de Doper Paal.
De gemeenteraad neemt akte van het budget 2026 van de kerkfabriek Onze-Lieve-Vrouw Onbevlekt Ontvangen Tervant.
Gratis grondafstand ter hoogte van perceel 71029_B_1853_W_002_00 (met in het verkavelingsdossier begrepen de percelen 71029_B_1853_L_002_00, 71029_B_1853_S_002_00 en 71029_B_1853_T_002_00) in het kader van het verkavelen tot lot 3-4 voor open bebouwing en loten 1, 2, 5-8 voor halfopen bebouwing (loten 2-8 met zone voor carport), lot 9 voor e-cabine, lot 10 als verkoopbare tuinzone, lot 11 als gratis grondafstand; alsook het slopen van bestaande bebouwing tot tegen de perceelsgrens gelegen.
Goedkeuring van de samenwerkingsovereenkomst met Golazo voor de organisatie van de Mijnentocht in 2025, 2026, 2027 en 2028.
Oprichting van BIN's op het grondgebied van Beringen vanaf het voorjaar 2026 voornamelijk ter preventie van woninginbraken.
Het reglement rond de borgstelling in kader van sportinfrastructuurprojecten is lichtjes gewijzigd. De aanpassingen worden nu ter goedkeuring voorgelegd.
De dienst gronden ontving de vraag van Fluvius om een deel van een perceel in Kleinheidelaan te kunnen aankopen voor het bouwen van een elektriciteitscabine. Het college van burgemeester en schepenen ging op 21 augustus 2025 principieel akkoord met de verkoop en de gedeeltelijke verbreking van de opstal FC Turkse die hiervoor nodig is. De gemeenteraad dient deze verkoop definitief goed te keuren zodat de verkoopakte verleden kan worden.
De stad Beringen verhuurt een perceel aan de Wijerstraat. De oppervlakte van het verhuurde goed verkleint waardoor de gemeenteraad zijn goedkeuring moet geven om de huurprijs aan te passen.
Dit betreft een eenmalige samenwerking gericht op het opnieuw in beeld brengen en herstellen van een verwaarloosd heide- en vennengebied.
Samenwerking