Terug
Gepubliceerd op 05/05/2025

2025_GEM_00116 - Voortverkoop bedrijfsgebouwen en gronden gelegen te De Weven 14 te 3583 Beringen. - Goedkeuring

Gemeenteraad
ma 10/03/2025 - 19:30 Trouw- en raadzaal
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Jasper Vanhamel, Voorzitter gemeenteraad; Thomas Vints, burgemeester; Jessie De Weyer, schepen; Patrick Witters, schepen; Werner Janssen, schepen; Stijn Truyens, schepen; Esmeralda Meyen, schepen; Ornella Schreurs, schepen; Ann-Sofie Vanoverstijns, schepen; Jean Vanhees, raadslid; Betty Buijs, raadslid; Abdulkadir Yilmaz, raadslid; Guido Feyen, raadslid; Tijs Lemmens, raadslid; Jessica Pauwels, raadslid; An Moons, raadslid; Bilgin Bekdemir, raadslid; Irfan Oztas, raadslid; Ann Govaerts, raadslid; Kitty Thijs, raadslid; Oriana Saeren, raadslid; Annechien Heyligen, raadslid; Kelly Maussen, raadslid; Jessica Mantoni, raadslid; Hatice Baloglu, raadslid; Bart Plees, raadslid; Engin Ince, raadslid; Yeliz Karaca, raadslid; Staf Lambrechts, raadslid; Christophe De Gauquier, raadslid; Donnelly Lambrichts, raadslid; Marcel Put, raadslid; Luc Vrijdaghs, algemeen directeur

Verontschuldigd

Katrien Van Vlasselaer, raadslid; Wendy Hill, raadslid; Mike Corneillie, raadslid

Secretaris

Luc Vrijdaghs, algemeen directeur

Voorzitter

Jasper Vanhamel, Voorzitter gemeenteraad
2025_GEM_00116 - Voortverkoop bedrijfsgebouwen en gronden gelegen te De Weven 14 te 3583 Beringen. - Goedkeuring 2025_GEM_00116 - Voortverkoop bedrijfsgebouwen en gronden gelegen te De Weven 14 te 3583 Beringen. - Goedkeuring

Motivering

Argumentatie

Zoals vermeld in de bijzondere verkoopsvoorwaarden dient bij een vervreemding voorafgaandelijk een schriftelijk akkoord van de stad Beringen gevraagd te worden. 

De Weven 14

  • Verdieping 0: Bevat drie kleine kantoorunits en een vergaderzaal, keuken, toiletruimte + een kleine opslagruimte. Deze zullen exclusief worden gebruikt door de nieuwe eigenaar voor de Porsche garage.
  • Het magazijn op De Weven 14 zal worden omgebouwd door Porsche als uitbreiding van hun huidige werkplaats/onderhoud. De vergunningsaanvragen hiervoor zullen door de nieuwe eigenaar worden ingediend.
  • Verdiepingen 1 en 2: Deze ruimte zal THE FUNGROUP huren samen met het accountantskantoor ACCOUNTING CROWS, dat reeds drie jaar deel uitmaakt van deze kantoorruimte. 

Door de aankoop van een bijkomende vestiging kan PORSCHE CENTRE PAAL-BERINGEN NV op De Weven gevestigd blijven en is er geen noodzaak meer tot herlocatie buiten Beringen. Er zullen binnen de twee jaar 15 extra werknemers in dienst kunnen genomen worde mede door de aankoop van De Weven 14. 

THE FUNGROUP BV zal downsizen en zich enkel nog richten op unieke, spraakmakende attracties (momenteel actief in 80 landen). Een gedeelte van de magazijnen in eigendom gelegen op De Weven 13 zal hiervoor gebruikt worden als opslagruimte.

De gronden gelegen De Weven 14 werden in 2013 door de stad Beringen verkocht aan AUTOCENTER MATTIE NV een groothandel in auto-onderdelen. In 2017-2019 werden de gronden eigendom van EURO-FUN NV na stopzetting van de uitbating van ACM op De Weven. Eind 2017 werd overeenkomstig artikel 13.1 de meerwaarde in het kader van deze eigendomsoverdracht vastgesteld.  In 2021 keurde de gemeenteraad een onroerende leasing tussen NV EURO-FUN en BV THE FUNGROUP goed m.b.t. het eigendom gelegen te Beringen, De Weven 14 onder de opgenomen voorwaarden.

Een gedeelte van de kantoren  op De Weven 14 werd/wordt verhuurd zonder voorafgaandelijke en schriftelijke toestemming van de stad Beringen. Rekening houdend met de tekst van de bijzondere verkoopvoorwaarden art. 11.3 is de stad Beringen gerechtigd op een schadevergoeding gelijk aan 25 % van de oorspronkelijke verkoopprijs, aangepast aan de index der consumptieprijzen.

Ook heeft de stad Beringen ingevolge de huidige gevraagde transactie overeenkomstig artikel 13.1 recht op de betaling door de koper van de meerwaarde op de grond.

De bijzondere verkoopvoorwaarden zoals opgenomen in de akte d.d. 7 november 2013 moeten overgenomen worden en nageleefd worden.

Juridische grond

De bijzondere verkoopvoorwaarden zoals vastgelegd in de verkoopakte d.d. 7 november 2013 zijn van toepassing.

Adviezen

Cel visum Gunstig advies

Deze ontvangst is voorzien in het budget van 2025, op MJP000649.

Besluit

De gemeenteraad beslist:

Artikel 1

De gemeenteraad bevestigt het recht tot terugkoop niet te willen uitoefenen en is akkoord met de voortverkoop van het bedrijfsgebouw en de gronden gelegen te De Weven 14 kadastraal gekend als Beringen, 2de Afdeling, Sectie A met perceelnummer 989B met een oppervlakte van 37a20ca aan D'IETEREN IMMO NV mits voldoening aan de volgende voorwaarden:

Artikel 2

Er wordt voldaan aan artikel 11 van de bijzondere voorwaarden zoals opgenomen in de akte van 7 november 2013, waarin onder meer bepaald wordt dat de algemene en bijzondere verkoopsvoorwaarden, in ieder geval van het artikel 4 tot en met artikel 18, in de akte van verkoop, verhuur, gebruik..., in extenso ingelast moet worden en alle verplichtingen die erin vervat zijn door de derde nagekomen moeten worden.

Opdat de stad Beringen kan controleren dat de koper deze verplichting nakomt, zal de instrumenterende ambtenaar één (1) maand voor het verlijden van de authentieke akte een ontwerp van de akte van verkoop aan de stad Beringen bezorgen.

Artikel 3

De economische activiteiten dienen gewijzigd te worden in "werkplaats, onderhoud, opslag en kantoren".

Artikel 4

Deze toestemming doet geen uitspraak over de eventuele omgevingsvergunning(en) die nog verkregen moet(en) worden.

Artikel 5

Er mogen geen huurovereenkomsten afgesloten worden zonder voorafgaandelijke en schriftelijke toestemming van de stad Beringen. 

De gevraagde verhuur van D'IETEREN IMMO NV betreffende verdieping 0 + werkplaats aan PC Paal-Beringen NV,  De Weven 6 te 3583 Beringen met ondernemingsnummer  0406.796.026 wordt goedgekeurd. 

De gevraagde verhuur van D'IETEREN IMMO NV betreffende verdieping 1 en 2 aan THE FUNGROUP BV, De Weven 14 te 3583 Beringen met ondernemingsnummer 0809.558.337 wordt goedgekeurd. Bij een eventuele stopzetting van de bedrijfsactiviteiten op De Weven 13 dient de huurovereenkomst betreffende de bijhorende kantoren op De Weven 14 eveneens stopgezet te worden.

In geval van verhuring tussen verhuurder en huurder dient duidelijk aantoonbaar moeten worden uitgemaakt wie (verhuurder dan wel de huurder) verantwoordelijk is voor de naleving van de bijzondere voorwaarden, die integraal en in extenso moeten worden overgenomen in de huurovereenkomst. 

Wij wijzen de kandidaat-huurders op de bijzondere voorwaarden inzake tewerkstelling, groenvoorziening, detailhandel en het met dat doel inrichten van een toonzaal toegankelijk voor het publiek en behouden ons de mogelijkheid voor om in de toekomst nog gebruik te maken van het terugkooprecht bij de niet-naleving hiervan.

De gevraagde verhuur van D'IETEREN IMMO NV betreffende 1 kantoorruimte op verdieping 2 aan ACCOUNTING CROWS BV, De Weven 14 te 3583 Beringen met ondernemingsnummer 0776.944.066 wordt niet goedgekeurd. Op bedrijventerreinen zijn geen autonome kantoren toegelaten.

Artikel 6

Het bedrag van de meerwaarde dient ingevolge de huidige transacties toe te komen aan de stad Beringen en wordt via afzonderlijk besluit bepaald door het college van burgemeester en schepenen met toepassing van de formule zoals opgenomen in artikel 13 van de bijzondere voorwaarden van de verkoopakte.

Artikel 7

Binnen twee (2) maanden na het verlijden van de authentieke akte zal de instrumenterende ambtenaar een voor eensluidend verklaard afschrift van de akte van verkoop aan de stad bezorgen zodat de correcte toepassing van de bijzondere verkoopvoorwaarden kan opgevolgd worden.