In januari heeft het even hevig gesneeuwd, gevolgd door enkele dagen met permanente vriestemperaturen. Het gevolg was dat de gevallen sneeuw enige tijd bleef liggen. Dit zorgde voor gevaarlijke situaties op heel wat veelgebruikte fietspaden en fietsroutes. Sommige fietspaden en fietsroutes werden sneeuwvrij gemaakt en gestrooid, andere plekken met veel fietsverkeer dan weer niet.
In het verleden was er op de website van de stad Beringen een document terug te vinden met de strooiroute voor fietspaden. Tijdens dagen met sneeuwval afgelopen januari werd deze strooiroute voor fietspaden echter offline gehaald. De strooiroutes voor de rijbanen staan wel nog online.
Ook voor fietsers is het belangrijk dat ze zich veilig kunnen verplaatsen bij hevige sneeuwval en vriestemperaturen. Niet iedereen heeft namelijk zomaar de luxe om bij sneeuwval in een auto te stappen voor hun verplaatsingen en mensen hebben ook verplichtingen zoals bijvoorbeeld hun werk waar ze moeten geraken. Om te voorkomen dat bij volgende periodes van hevige sneeuwval veelgebruikte fietspaden en fietsroutes onberijdbaar blijven, stellen we voor om in een gemeenteraadscommissie in samenspraak met de gemeenteraadsleden een nieuwe aanpak uit te werken voor het ruimen van sneeuw en het strooien op fietspaden en fietsroutes die veel gebruikt worden voor functionele verplaatsingen. Zo kunnen we in de toekomst hopelijk waarborgen dat ook fietsers zich op de meeste plekken veilig kunnen begeven bij winterweer.
Voorstel tot beslissing
Artikel 1. Er wordt een aanpak uitgewerkt om sneeuw te ruimen en te strooien op de meest gebruikte fietspaden en fietsroutes voor functionele verplaatsingen.
Artikel 2. Deze aanpak wordt in een gemeenteraadscommissie in samenspraak met de gemeenteraadsleden uitgewerkt.
Het voorstel tot beslissing werd goedgekeurd.
wo 21/02/2024 - 09:29