ma 19/02/2024 - 19:30 Trouw- en raadzaal
Goedkeuring notulen vorige vergadering van de gemeenteraad d.d. 8 januari 2024.
Het Kerkbestuur Sint-Brigida Koersel diende op 7 januari 2024 een aanvraag in voor een investeringssubsidie voor de veiligheidscoördinatie voor onderhoudswerken aan de tuin van de pastorij en voor renovatiewerken in de kerk (fase 3).
De gemeenteraad dient te beslissen over de toekenning van de nominatieve subsidies.
Het bestek met nr. D2023liv167 en de raming voor de opdracht “Stad en OCMW Beringen: Raamovereenkomst - juridische dienstverlening”, opgesteld door de dienst interne organisatie worden goedgekeurd. De lastvoorwaarden worden vastgesteld zoals voorzien in het bestek en zoals opgenomen in de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten voor aannemingen van werken, leveringen en diensten. De raming bedraagt 572.450,00 EUR + 120.214,50 EUR (21% btw) = 692.664,50 EUR over 4 jaren.
Bovengenoemde opdracht wordt gegund bij wijze van de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking.
Stad Beringen wordt gemandateerd om de procedure te voeren en in naam van OCMW Beringen bij de gunning van de opdracht op te treden.
Op het college van burgemeester en schepenen van 1 december 2022 en de gemeenteraad van 19 december 2022 werden de aanpassingen aan het gebruiksreglement buitenhuwelijken goedgekeurd.
In de nota van het schepencollege van 1 december 2022 wordt gevraagd om een evaluatie te houden van de buitenhuwelijken en indien nodig het gebruiksreglement aan te passen.
Het stadsbestuur kreeg op 22/11/2023 melding van het Agentschap Binnenlands Bestuur dat er een klacht werd ingediend omtrent de tarieven bij een hernieuwing grafconcessie. Inmiddels heeft de stad alle relevante stukken samen met een antwoordbrief overgemaakt aan het ABB, dewelke op basis hiervan heeft beslist.
Het stadsbestuur kreeg op 13/11/2023 melding van het Agentschap Binnenlands Bestuur dat er een klacht werd ingediend omtrent de tarieven bij een hernieuwing grafconcessie. Inmiddels heeft de stad alle relevante stukken samen met een antwoordbrief overgemaakt aan het ABB, dewelke op basis hiervan heeft beslist.
In het meerjarenplan 2020-2025 wordt onder de beleidsdoelstelling ‘Beringen bruisend en kindvriendelijk’ - meer bepaald onder actieplan ‘werk maken van een kind- en gezinsvriendelijk beleid’ - prioriteit gemaakt van jongerenwelzijn en vrije tijd van (niet-georganiseerde) jongeren. Dit vertaalt zich door de inzet van outreachend jongerenwerkers via Arktos (BE-outreach) sedert juni 2020.
Binnen de bestaande samenwerkingsovereenkomst voor het project BE-outreach is 1VTE voorzien. In 2023 heeft Arktos vzw deze echter zelf uitgebreid met een extra halftijdse outreacher. Dit onder andere ter compensatie van ziekteverzuim in 2022. Dit bracht extra mogelijkheden met zich mee om bijkomend in te zetten op activiteiten, jongeren actief aan te sporen om zelf verantwoordelijkheden op te nemen binnen de werking, gerichter in te zetten op overlastsituaties (waaronder campus Regina Mundi), … .
Deze surplus zagen we vanuit de dienst jeugd en kinderopvang graag gecontinueerd. Naar aanloop van het budgetconclaaf werden er binnen het meerjarenplan de nodige middelen vrijgemaakt om deze bijkomende inzet van minstens 0.5VTE verder te continueren. Deze uitbreiding wordt nu geformaliseerd door middel van een addendum dat ter goedkeuring wordt voorgelegd aan de gemeenteraad.
Volgens het reglement ‘investeringstoelagen voor sportinfrastructuurprojecten’ (SIP-IT) kunnen clubs, die hun sportinfrastructuur via een domeinconcessie, recht van opstal of erfpacht in gebruik hebben en beheren, jaarlijks een dossier indienen voor infrastructuur- of onderhoudswerken. Tennis & Padel club Koersel vraagt uitzonderlijk een goedkeuring om hun werken al eerder aan te vatten gezien zij anders midden in hun hoogseizoen zitten.
Het stadsbestuur kreeg op 22 november 2023 melding van het Agentschap Binnenlands Bestuur dat er een klacht werd ingediend omtrent de voetweg 124. Inmiddels heeft de stad alle relevante stukken samen met een antwoordbrief overgemaakt aan het ABB, dewelke op basis hiervan een beslissing heeft genomen op 17 januari 2024.
Dit punt behandelt een juridische tussenstap voor de regierol sociale economie en werk op West-Limburgs niveau alsook de uitbreiding van de samenwerkingsovereenkomst met VDAB voor West-Limburg.
Vraag tot goedkeuring van de verkoop van een gedeelte van de terreinen en gebouwen gelegen te Korspelsesteenweg 75.
Begin januari 2024 startte de volledige uitrol van het Vastgoedinformatieplatform in Vlaanderen voor de behandeling van de ‘Vastgoedinlichtingen voor overdracht’. De gemeenteraad dient de toetredingsovereenkomst tot het Vastgoedinformatieplatform goed te keuren. Hierbij wordt ook goedkeuring verleend aan het verwerkerscontract zoals van toepassing op deze samenwerking, zoals wettelijk opgelegd in het kader van de GDPR (AVG).
Om de procedure voor het plaatsen van elektriciteitscabines te versnellen is het nodig om 2 percelen over te dragen naar het openbaar domein.
De gemeenteraad is bevoegd voor het overdragen van gronden naar het openbaar domein.
De eigenaar van de woning aan de Groenhoekstraat 8 te 3581 Beringen heeft een omgevingsvergunning aangevraagd voor het verbouwen en uitbreiden van zijn woning.
Er dient een deel grond gratis te worden afgestaan om toe te voegen aan het openbaar domein.
De eigenaar van de woning aan de Koerselsesteenweg 35 te 3580 Beringen heeft een omgevingsvergunning aangevraagd voor het verbouwen van zijn woning en het regulariseren van zijn zwembad.
Er dient een deel grond gratis te worden afgestaan om toe te voegen aan het openbaar domein.
Stad Beringen kreeg de vraag tot aankoop van een bosperceel grond gelegen aan de Roldragersweg. De aankoop wordt ter principiële goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.
In de meerjarenplanning is de afbouw en het rationaliseren van het gebouwenpatrimonium opgenomen. De verkoop van de gebouwen in de Laakstraat kadert in deze doelstelling. De gemeenteraad geeft in dit besluit de definitieve goedkeuring voor de verkoop aan minimum de schattingswaarden en keurt de verkoopswijze en -voorwaarden goed, zodat de gebouwen via een openbare procedure verkocht kunnen worden.
Op 11 september 2023 ging de gemeenteraad principieel akkoord om een perceel wegoverschot gelegen Pastoor Grausstraat onderhands te verkopen. Ondertussen werd een akkoord bereikt met de aanpalende eigenaars. De gemeenteraad dient deze verkoop definitief goed te keuren zodat de verkoopakte verleden kan worden.
In de Beukenstraat is in 1964 een verkaveling afgeleverd.
Er is toen een restperceel ontstaan dat moest worden afgestaan aan de gemeente Paal maar dit is nooit gebeurd.
De huidige eigenaars wensen de situatie recht te zetten.
In deze beslissing gaat de gemeenteraad principieel akkoord met de grondafstand.
Om de procedure voor het plaatsen van elektriciteitscabines te versnellen is het nodig om een perceel aan de Fazantenlaan over te dragen naar het openbaar domein.
De gemeenteraad is bevoegd voor het overdragen van gronden naar het openbaar domein.
De dienst gronden ontving de vraag van Fluvius om een deel van een perceel aan de Mathias Geysenstraat te kunnen aankopen voor het bouwen van een elektriciteitscabine. Het schepencollege ging op 1 februari 2024 akkoord met de verkoop. De verkoop wordt ter principiële goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.
Om de procedure voor het plaatsen van elektriciteitscabines te versnellen is het nodig om een perceel aan de Beukenstraat over te dragen naar het openbaar domein.
De gemeenteraad is bevoegd voor het overdragen van gronden naar het openbaar domein.
De dienst gronden ontving de vraag van Fluvius om een deel van een perceel grond gelegen aan de Korspelheidestraat te kunnen aankopen voor het plaatsen van een elektriciteitscabine. Het schepencollege ging op 1 februari 2024 akkoord met de verkoop. De verkoop wordt ter principiële goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.
Fluvius heeft een via de private markt een perceel kunnen aankopen.
Het perceel grenst niet aan het openbaar domein waardoor er een recht van doorgang en een erfdienstbaarheid voor ondergrondse leidingen dient afgesloten te worden.
Een simpelere oplossing is de bestaande weg en een openbare parking over te dragen naar het openbaar domein.
Dit besluit ter kennisneming betreft de opvolgingsrapportering 31.12.2022 van het nieuw en vernieuwend beleid (BD 1. tot en met BD 8.). Het besluit geeft een (beleidsmatige) stand van zaken van de prioritaire acties (en bovenliggende actieplannen) van het meerjarenplan.
De toelichting en inhoudelijke bespreking vond plaats in de schoot van managementteam en college van januari 2024.
In totaal gaat het per 31.12.2023 om 49 AP die, op een na, in uitvoering of uitgevoerd zijn. Het actieplan AP106 Werk maken van SRP Paal, met één onderliggende actie 'Onderzoek naar haalbaarheid vrijetijdscentrum Paal voor herlocatie van bestaande vrijetijdsinfrastructuur', is nog in voorbereiding. Het is de bedoeling om hiervoor in 2024 een studie aan te besteden. Per 31.12.2023 betreft het 524 acties waarvan 201 acties met status uitgevoerd (38%), 246 met status in uitvoering (of 47%) en 77 acties met status in voorbereiding of nog niet opgestart (15%).
De beleidsopvolging moet steeds in relatie gezien worden tot de financiële realisatie. In het bijgevoegde rapport zijn wel de geraamde uitgaven en ontvangsten (=na aanpassing meerjarenplan) en de (per 15.01.2024) geboekte uitgaven en ontvangsten opgenomen. De financiële resultaten voor 2023 zijn uiteraard nog niet definitief op dit ogenblik. Dat is pas het geval bij de vaststelling van de jaarrekening (gepland in mei 2024).
Het besluit geeft in de bijlagen ook zicht op de belangrijkste financiële zaken, zodat er een complete semesterrapportering is (conform DLB). De financiële rapportering in dit besluit betreft in bijzonder wijziging financiële risico's, grondslagen en assumpties, financieel beheer (thesauriebeheer, debiteurenbeheer), visum.
Bij de ontwikkeling van een eigen HRtool voor de verschillende fasen van aanwerving, selectie en onboarding, is het wenselijk om een koppeling te maken met de VDAB vacaturedatabase. Om gebruik te kunnen maken van de Vacature Posting Service van VDAB is het noodzakelijk een samenwerkingsovereenkomst te ondertekenen.
Naar aanleiding van het Due Diligence onderzoek wees het rapport uit dat er een vermoeden van een taak van gemeentelijk belang bestaat bij de werking van vzw toerisme. Dit vermoeden - tenzij weerlegd door het gemeentebestuur - vereist een nieuwe structuur of samenwerkingsvorm tussen beide partijen conform de bepalingen in het Decreet Lokaal Bestuur.
Naar aanleiding van het Due Diligence onderzoek wees het rapport uit dat er een vermoeden van een taak van gemeentelijk belang bestaat bij de werking van vzw toerisme. Als gevolg en deel van het geheel van het parallel geagendeerd gemeenteraadsbesluit ‘Overdracht taakstelling vzw toerisme’ d.d. 2024-02-19, wordt met dit besluit de continuïteit van de dienstverlening ‘aanbod geschenkbonnen Stad Beringen’ geregeld.
Het rapport van het Due Diligence onderzoek wees uit dat er een vermoeden van een taak van gemeentelijk belang bestaat bij de werking van vzw toerisme. Als gevolg en deel van het geheel van het parallel geagendeerd gemeenteraadsbesluit ‘Overdracht taakstelling vzw toerisme’ d.d. 2024-02-19, wordt met dit besluit de continuïteit van de dienstverlening 'ticketverkoop en boekingen voor het Mijnmuseum' geregeld.
Voorlopig vastleggen van rooilijnplannen voor de Eygenweg.
Voorlopig vastleggen van rooilijnplannen voor de Kleuterstraat.
De gemeenteraad bekrachtigt het besluit inzake het opnieuw openstellen van het speellandschap van de Avonturenberg dat omwille van de weersomstandigheden tijdelijk werd afgesloten.
De raad keurt de samenwerkingsovereenkomst met het Family Justice Center Limburg (Veilig Huis Limburg) goed. Het Veilig Huis / FJC is een samenwerkingsverband van OCMW's, het openbaar ministerie, politiezones, het CGG en de CAD-werking, de Vlaamse overheid, de provincie Limburg, CAW Limburg, Vetrouwenscentrum Kindermishandeling, ... . De werking is gebaseerd op een ketenaanpak van gezinnen waarin sprake is van intrafamiliaal geweld en eergerelateerd geweld.
Door de overname van Toerisme vzw door stad Beringen dienen alle inkomsten opgenomen te worden in een retributiereglement. Om snel te kunnen inspelen op wisselende trends in deze sector is het aangewezen om de bevoegdheid voor het vastleggen van de retributies te delegeren aan het college van burgemeester en schepenen. Deze delegatie aan het college van burgemeester en schepenen wordt ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.