Terug Gemeenteraad

ma 13/02/2023 - 19:30 Trouw- en raadzaal Stadhuis, Collegestraat 1, 3580 Beringen

Openbare zitting

Secretariaat

Secretariaat

Bouwen, milieu en wonen

Leefmilieu

  • In de zomer van 2018 werd de LimbU ingevoerd. Omwille van het beperkte succes werd deze eind 2021 afgevoerd en in light-versie overgenomen door limburg.net. Ook in Beringen was het verhaal van de LimbU weinig succesvol, het systeem wordt actueel voornamelijk gebruikt door de zwerfvuilvrijwilligers die hun via limburg.net verdiende limbU inruilen voor een geschenkbon van dienst toerisme. Limburg.net zal in februari 2023 de LimbU vervangen door SlimmeSorteerPunten. Het systeem zou gebruiksvriendelijker zijn en er wordt de mogelijkheid voorzien om huisvuilzakken om te ruilen naar een ander type zakken (PMD, textiel, tuin, keukenafval). Als gevolg hiervan dient het besluit in het kader van LimbU opgeheven te worden en dient een nieuwe lijst van verdien- en verzilveracties ikv Slimmesorteerpunten op gemeentelijk niveau goedgekeurd worden.

Vergunningen en informatie

Wonen

Budget en aankoop

Budget en aankoop

Cultuur

Cultuur

Integrale veiligheid

Integrale veiligheid

Noodplanning

Jeugd en sport

Sport

Omgeving en stadsontwikkeling

Omgeving en stadsontwikkeling

Planning en organisatie

Planning en organisatie

  • Dit besluit ter kennisneming  betreft de opvolgingsrapportering 31.12.2022 van het nieuw en vernieuwend beleid (BD 1. tot en met BD 8.). Het besluit geeft een (beleidsmatige) stand van zaken van de prioritaire acties (en bovenliggende actieplannen) van het meerjarenplan.

    De toelichting en inhoudelijke bespreking vond plaats in de schoot van het bestuurscollege van januari 2023.

    Een stand van zaken van de prioritaire acties of actieplannen van het meerjarenplan wordt gevonden in de opvolgingsrapportering in Pepperflow. Voordien gebeurde de rapportering vanuit de BBC-softwaretoepassing Mercurius aangevuld met een meer leesbaar tekstdocument.  

    In totaal gaat het per 31.12.2022 om 49 AP (initieel 43 AP, later 45 AP), waarvan op 31.12.2022 in totaal 48 (of 98%) in uitvoering of uitgevoerd (op 31.12.2021 was dit 92% en op 31.12.2020 was dit 75%). Een actieplan is nog in voorbereiding.

    Per 31.12.2022 betreft het 520 acties (exclusief 49 niet langer relevantie acties, vooral door samenvoeging van acties, waaronder renovatie Casino). Op 31.12.2021 betrof het eveneens 520 acties (maar toen exclusief 16 niet langer relevante acties). Op 31.12.2020 betrof het 482 acties (exclusief 9 niet langer relevante acties). 

    Voor wat betreft de acties is er volgend beeld:

    • per 31.12.2022: 141 acties status uitgevoerd (27%), 274 in uitvoering (of 53%) en 105 acties met status in voorbereiding of nog niet opgestart (20%)
    • per 31.12.2021: 94 acties status uitgevoerd (18%), 245 in uitvoering (of 47%) en 181 acties met status in voorbereiding of nog niet opgestart (35%)
    • per 31.12.2020: 48 acties status uitgevoerd (10%), 175 in uitvoering (of 36%) en 259 acties (of 54%) in voorbereiding of nog niet opgestart
    • #acties lopen ook in 2022 (of verder) door (ramingen,…) en blijven zo ‘in uitvoering’ (in plaats van uitgevoerd) + deel van acties in pas later in meerjarenplan ingepland (tot dan blijven die nog in voorbereiding of niet opgestart)

    De beleidsopvolging moet steeds in relatie gezien worden tot de financiële realisatie. De jaarcijfers voor 2022 komen pas aan de orde bij de jaarrekening. In het bijgevoegde rapport zijn wel de geraamde uitgaven en ontvangsten (=na aanpassing meerjarenplan) en de (per 09.01.2023) geboekte uitgaven en ontvangsten opgenomen. Op dit moment geeft dat nog geen definitief beeld (daarvoor is het wachten op de laatste boekingen voor 2022 en de afsluiting van het boekjaar). 

    Het besluit geeft in de bijlagen ook zicht op de belangrijkste financiële zaken, zodat er een complete semesterrapportering is (conform DLB). De financiële rapportering in dit besluit betreft in bijzonder wijziging financiële risico's, grondslagen en assumpties, financieel beheer (thesauriebeheer, debiteurenbeheer), visum. 

Samenleven

Diversiteit

Initiatiefrecht